عضویت در مرجع تخصصی لیفتینگ بین المللیLEEA

 

لیا  یک مجموعه هولدینگ که فعالیت رسمی خود را  از شهر لندن در  سال 1943 آغاز کرده است این مجموعه با بیش از   7 دهه  سابقه  فعالیت اجازه صدور مجوز و استاندارد های سلامت و ایمنی  را به اعضای زیر مجموعه خود با موضوعیت ساخت ونوسازی و تعیمیر و نگهداری  انواع جرثقیل و تجهیزات باربرداری را می دهد

تا کنون لیا با بیش از 67 کشور دنیا با اعضای رسمی مشغول به فعالیت است ( لازم به ذکر است این اعضا در زمینه زمینه طراحی – تولید – بازرسی – فروش – تعمیر و نگهداری گواهی های مورد نیاز متقاضی را با رعایت قوانین از پیش تعیین شده صدور می کند )

همچنین لیا در 2 بخش آموزش و برگزاری همایش نیز فعالیت می کند  این آموزش های شامل اعضا و متقاضیان آزاد  به صورت آنلاین می باشد که به  تازگی  با اجرای طرح تیم کارت اعضا می توانند  از آموزش های تخصصی به صورت آنلاین بهره ببرند

همایش های و نمایشگاه های تخصصی : لیا سالانه جدا از حضور در همایش و سمینار های مرتبط  به طور مستقب نیز در سراسر دنیا نمایشگاه هایی برگزار میکنه اما مهمترین آن نمایشگاه   liftex  که در تاریخ 29 تا 30 نوامبر 2017 در telford center  در نزدیکی بیرمنگام  با حضور و مشارکت فعالان این صنعت  از سراسر دنیا  با محوریت  : نوآوری – کنفرانس و نمایشگاه برگزار میکند.

 

لیا یا همان مرجع تخصصی لیفتینگ که متشکل از جامعه مهندسین در حوزه لیفتینگ می باشد که نماینده پیشرو جهانی برای صنعت و تجهیزات لیفتینگ برای ترویج فرهنگ استاندارد های ایمنی . فنی می باشد که دارای نمایندگانی از سراسر کشور نیز می باشد. و این مجموعه در زمینه های زیر فعالیت می کند :

  • اموزش

دو نوع اموزش عملی و اموزش انلاین برای نمایندگان و اعضا در رابطه با استاندارد و ایمنی دارند.

  • سیستم ارزیابی و صدور مجوز :

بیش از نیم قرن می باشد که اماده سازی، اجرا و پیاده سازی استانداردهای اروپایی و بین المللی را از طریق عضویت در کمیته استانداردهای اروپایی و موسسات مشابه بر عهده دارد.

  • پشتیبانی فنی:

تیم پشتیبانی فنی، اطلاعات تخصصی در زمینه های طراحی، تعمیر و نگهداری، تست و بازرسی، صدور مجوز و تامین تجهیزات لیفتینگ برای سلامت و ایمنی هر چه بیشتر این صنعت ارائه می دهند.

  • ایمنی و سلامت :

در این زمینه استانداردهایی توسط LEEA  برای ایمنی تجهیزات لیفتینگ منتشر شده که به فروش می رسد.

  • برگزاری همایش های سالانه :

همترین آن نمایشگاه Liftex است که سالانه با مشارکت فعالان این حوزه برگزار میگردد.

 

لیا انجمن مهندسین تجهیزات بالابری است که دفتر مرکزی آن در لندن قرار دارد و این انجمن بیش از  70 سال قدمت دارد. در حال حاظر 67شرکت از کشورهای مختلف از آن عضویت گرفته اند.
این انجمن در 3 بخش فعالیت دارد:
بخش اول: شرکتهای مرتبط زیرمجموعه آن میشوند و میتوانند از این شرکت عضویت و مجوز دریافت کنند و بر اساس مجوز صادر شده طبق قوانین از پیش تعریف شده زیر نظر این شرکت میتوانند بازرسی و صدور گواهینامه را انجام دهند. ( این مجموعه در زمینه طراحی تولید ، بازرسی ، تعمیر و نگهداری و … گواهی های مورد نیاز متقاضیان را صادر میکند )
بخش دوم : در زمینه آموزش ، آموزش آنها به صورت آنلاین و فشرده برای تمامی اعضا و متقاضیان برگزار میشود.
آموزش در زمینه بالابردن ماشین آلات دستی ، آشنایی با تجهیزات بالابری ، به کارگیری رویه های درگیر با تجهیزات بالابری ، آموزش در زمینه انواع جرثقیل ها ( سقفی ، موبایل کرین ، جرثقیل های دریایی و … )
بخش سوم: برگزاری همایش ها و نمایشگاه های سالانه در زمینه لیفتینگ . مهمترین آن نمایشگاه Liftex است که سالانه با مشارکت فعالان این حوزه برگزار میگردد.

انجمن لیا با بیش از هفتاد سال سابقه در زمینه طراحی ساخت وتجهیزات باربرداری واموزش بصورت ماژور واموزشهای انلاین مشغول بکار میباشد.

فعالیت این انجمن ا ز سال 1943 میلادی صورت گرفته است علاقمندان  دوره های پیشرفته وفشرده را که مدت زمان ان 5 روز میباشد گذرانده وصاحب کارت تیم یا تیم کارت میگردند .

تعداد تکنسینهای اموزش دیده تاکنون   10000 نفر بوده که در سراسر دنیا مشغول به فعالیت میباشند.

در حال حاضر 500 کاراموز در حال اموزش ومشغول گذراندن دوره میباشند .

این انجمن توانایی ارائه خدمت در زمینه بازرسی – صدور واعطای مجوز ونمایندگی رسمی اموزش تدوین واستاندارد های جهانی وپشتیبانی را دارد.

 

*****شایان ذکر است که شرکت بازرسی فنی PHQ   تنها عضو بین المللی در حوزه لیفتینگ از مرجع تخصصی بین المللی لیفتینگ LEEA در ایران می باشد که مجوز خود را از این مجموعه دریافت کرده است.